AKTUALNOŚCI

Przygotowania do przenosin autotransformatora 5 na nową rozdzielnię 400kV

Wykonawca oczekuje na wyłączenie, czynnego dotąd autotransformatora 5. Szacuje się, że na przełomie stycznia i lutego, AT5 zostanie przeniesiony na nową rozdzielnię 400 kV.

Równolegle, układane są kable z nowych szaf sterowniczych zlokalizowanych w nowym budynku technologicznym do istniejących pól 220 kV. Do zakończenia zbliżają się prace związane z zabudową nowego oświetlenia terenu stacji, a w proces uruchomieniowy weszły prace związane z zabudową systemu ochrony technicznej.

Życzenia Świąteczne

Szanowni Państwo,

Zespół inwestycji życzy Państwu wspaniałych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pełnego sukcesów i radości Nowego Roku 2019.
 

Stacja Grudziądz z instalacją zraszaczową AT4

Na stacji Grudziądz w listopadzie ukończono i przetestowano instalację zraszaczową dla nowego autotransformatora AT4. Testy instalacji zakończono z pozytywnym wynikiem.

Na stacji trwają również przygotowania do podania napięcia na nowe urządzenia. Tutaj zakończono prace polegające na budowie mostu szynowego do tymczasowego połączenia nowo budowanej rozdzielni 400kV z istniejącą rozdzielnią 400kV. Połączenie ma służyć do podania napięcia na nowowybudowane urządzenia jak również załączenia nowego autotransformatora AT4.

Na stacji trwają prace kontrolno-pomiarowe

Pierwsze układy stacyjne przechodzą procedurę odbiorów technicznych. Sprawdzenia przeszły pozytywną ocenę Inwestora. Ostatni, prefabrykowany budynek przeznaczony dla agregatu prądotwórczego został posadowiony wraz z wykonaniem elewacji i instalacji elektrycznych. Zakończono również budowę dróg wewnętrznych.

Postępy na budowie

Na przełomie sierpnia i września zakończono wymianę ogrodzenia istniejącej części stacji, a na ukończeniu są prace związane z drogami wewnętrznymi. Równolegle prowadzone są prace kontrolno-pomiarowe, mające na celu przygotowanie układów automatyki do odbiorów technicznych przez służby Zamawiającego. Prace na stacji postępują zgodnie z harmonogramem.